14
Abu Garcia Atom 55g - YP i gruppen Fiskedrag / ABU Klassiker hos Örebro Fiske & Outdoor AB (25190_ur)
Abu Garcia Atom 55g - YP

Abu Garcia Atom 55g - YP

139 kr / 119 kr
En klassiker i ny större variant! Ett måste i draglådan Mer information
Artnr: 25190_ur
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Bu Garcia Atom 55g är den senaste skapelsen av detta klassiska skeddrag. Det finns nästan inget mer klassiskt drag än Atom från Abu Garcia i Svängsta. Såväl föräldrar som farföräldrar vet vad detta är för ett bete och det är ett bete med många stora gäddor, abborrar och mycket mer på sitt samvete.

      Nu har Abu Garcia gjort en ny större variant som mäter 11cm och väger 55g. Detta gör det till ett utmärkt skeddrag till gäddfisket. Det är ett bete var gäddfiskare bör ha i sin beteslåda för ibland är det det enda som fungerar och det som kan vända fiasko till succé.

      Egenskaper:

      • Längd: 11cm
      • Vikt: 55g
      • Krokstorlek: 3/0

       

    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    22
    Abu Garcia Reflex White 12 gr
    Abu Reflex är en av de mest sålda spinnarna i hela världen. Denna klassiker kom red...
    69 kr 89 kr
    22
    Abu Garcia Revo X VoltiQ LP HS LH
    Revo® X VoltiQ™ lågprofilrulle har ett elektroniskt bromssystem för optimal k...
    2099 kr 2699 kr
    22
    Abu Garcia Revo X VoltiQ LP
    Revo® X VoltiQ™ lågprofilrulle har ett elektroniskt bromssystem för optimal k...
    2099 kr 2699 kr
    20
    Abu Garcia Atom Vass 20 gr
    Atom Vass är ett Atom med enkelkrok och vasskydd så Du kan fiska i ännu tätare...
    79 kr 99 kr

    Andra köpte även

    14
    Geecrack Bellows Stick 3,8 inch
    Super snygga, doftsatta och välutvecklade jiggar från japanska Geecrack. Innehåller...
    119 kr 139 kr
    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    14
    Geecrack Bellows Gill 2.8''
    Dessa beten är riktigt bra till texas/free rig, som jigtrailer. Fiskar även bra oviktade...
    119 kr 139 kr
    9
    Jackall Driftfry Mellow 5.2'
    Driftfry Mellow 5.2'' är utvecklad av japanska sportfiskare som riktar sig mot svartbas och h...
    199 kr 219 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB


    Karosserigatan 4, 703 84 Örebro

    Butikens öppettider

    Måndag - Fredag: 10.00-18.00
    Lördag: 10.00-14.00
    Söndag: Gone fishing