BFT Crimping Plier - Teflon Coated i gruppen  hos Örebro Fiske & Outdoor AB (25322_ur)
BFT Crimping Plier - Teflon Coated

BFT Crimping Plier - Teflon Coated

139 kr
169 kr
Nu har BFT kommit med en Tefloncoating på deras redan så populära verktyg. Crimping pliern är inget undantag, nu klara den av hårdare klimat och mer salt!
Mer information
Artnr: 25322_ur
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • En populär vajerlåstång är nu uppdaterad. Nu har BFT kommit med en Tefloncoating på deras redan så populära verktyg. Crimping pliern är inget undantag, nu klara den av hårdare klimat och mer salt!BFT Crimping Pliers är framtagen för enkla wirehylsor (single).Ger ett perfekt resultat med endast ett kläm (6st tryckpunkter).
      .
      BFT Crimping Pliers for single barrel sleeves give a perfect finnish with one single squeeze (6 pressure points).
      Comfortable nonslip handles. Teflon finished jaws.
    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    6
    BFT Ninety Two "Rig Stick" 6,9' 4-18g - 2pcs - M Light / Mod Fast
    Rig Stick är ett Medium Light-spö med en Moderate Fast-aktion, perfekt för alla typ...
    1495 kr 1595 kr
    BFT Triple S Jighead Pumpkin Green
    Jiggskalle med offsetkrok som får jiggen att luta snett uppåt när skallen vilar p&#...
    fr. 49 kr fr. 59 kr
    26
    Trumman BFT Lizzard X 7'10" MH Combo
    Sportfiskeprofilen & Gäddproffset Stefan " Trumman" Trumstedt Favorit till Gäddfiske...
    fr. 4978 kr fr. 6697 kr
    5
    BFT Ninety Two "SwimBuster" 7,9' -120g - 2pcs - Heavy / Fast
    SwimBuster är designat som ett skandinaviskt Mag-Bass-spö. Med en längd på 7,9...
    1795 kr 1895 kr

    Andra köpte även

    42
    Pig Shad JR 20cm
    En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
    fr. 49 kr fr. 85 kr
    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    12
    Buster Swim Slow Sink 13cm 65g
    Buster Swim 13cm är ett nytt tillskott i den fantastiska Buster-familjen. Med sin bredare och...
    219 kr 249 kr
    OGP Bulldog 7 gr
    OGP Bulldog kastar som en gud och har en vaggande gång i vattnet, vilket gör att den syn...
    79 kr 99 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59