18
Billow Baits Ocu i gruppen Fiskedrag / Gäddwobbler hos Örebro Fiske & Outdoor AB (Billow Baits Ocu)
Billow Baits Ocu

Billow Baits Ocu

Ocu är framtagen för superlångsam trolling när fisken är kölstel och seg. 19cm lång och ca 120g slowfloat med en sävlig, rullande gång redan i hastigheter under 1 knop! Fiskar på ca 2-4m djup beroende på vilken nosögla. Gillar Du Gammel Zalt och Platypus så kommer Du att älskar Ocu. En riktig kallvattenskiller!

Mer information
Artnr: Billow Baits Ocu
 
Antal: 
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Ocu är framtagen för superlångsam trolling när fisken är kölstel och seg. 19cm lång och ca 120g slowfloat med en sävlig, rullande gång redan i hastigheter under 1 knop! Fiskar på ca 2-4m djup beroende på vilken nosögla. Gillar Du Gammel Zalt och Platypus så kommer Du att älskar Ocu. En riktig kallvattenskiller!

      Ocu is designed for super slow trolling in cold water with picky pikes. 19cm long and approx. 120g.
      Slowfloat with a smooth rolling action already at speeds under 1 knot! 

      Trolling depth at approx 1,2-4m depending on which lip connection you use.
      A real cold water killer!

    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    Se fler varor

    20
    Billow Cautus
    Cautus - ett extremt lättfiskat och mångsidigt swimjerk! Veva hem det och det simmar i f...
    399 kr 499 kr
    14
    Billow Baits Piscis
    Piscis, precis som det latinska namnet antyder är ett stort bete på 30cm (35cm inklusive...
    599 kr 699 kr
    Billow Baits Longus
    Longus är en 25cm slimmad vobbler framförallt framtagen för trolling men fungerar l...
    399 kr 499 kr
    Billow Baits Vivamus 8
    Vivamus 8 - ny upphottad version av storasyster Vivamus9! Med en aggressivare vinkel på padde...
    69 kr 89 kr

    Andra köpte även

    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    17
    Juhlin Baits Bull Jerk
    Bull Jerk från Juhlin Baits, handgjorda träbeten som gäddan kommer älska!
    499 kr 599 kr
    14
    Geecrack Bellows Stick 3,8 inch
    Super snygga, doftsatta och välutvecklade jiggar från japanska Geecrack. Innehåller...
    119 kr 139 kr
    20
    Z-Man Swim SlimZ 3´
    Z-Man Slim SwimZ är en liten finesse jigg till alla predatorer som äter små mö...
    79 kr 99 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB


    Karosserigatan 4, 703 84 Örebro

    Butikens öppettider

    Måndag - Fredag: 10.00-18.00
    Lördag: 10.00-14.00
    Söndag: Gone fishing