61
Bite Of Bleak Nexus Worm i gruppen Fiskedrag / NED Beten , Maskar & Stickbaits hos Örebro Fiske & Outdoor AB (Nexus Worm)
Bite Of Bleak Nexus Worm

Bite Of Bleak Nexus Worm

Nexus Worm är en riktigt bulkig mask som funkar fint till Nekorig, Wacky rig eller varför inte köra den på Texas eller Carolina.
Mer information
Artnr: Nexus Worm
 
Antal: 

Kampanjvara

Kampanj:
Antal:
0
Kampanjstart:
Kampanjstopp:

Se fler varor

18
Bite Of Bleak Football Skirted Jig 14,2g
Bite of Bleak Football Skirted Jig i tungsten är ett grymt val för fiske på botten ...
89 kr 109 kr
56
Bite of Bleak The Nymph 13 cm
Ett creature-bait med maximal rörelse under vattnet.Helt suveränt bra till abborrefisket...
39 kr 89 kr
Bite of Bleak - Tungsten Swing Head 2-Pack
På Bite of Bleak Tungsten Swing Head med offset krok sitter det en sylvass KUMHO krok frå...
109 kr 129 kr
9
Bite of Bleak Exodus 7'9 Fact Action 30-80 gr Casting - Daniel Nilsson Signature
Det här spöt har jag tagit fram för att vara ett riktigt grymt och långkastand...
2999 kr 3299 kr

Andra köpte även

13
Z-Man Octane Minnowz Swimbait 2.8'
Med en räfflad kropp som ökar vattenförskjutning och vibrationer, levererar Z-Man O...
129 kr 149 kr
7
TrueGlide Guppie 13,5 cm
Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
279 kr 299 kr
20
Ghost Tail Medium
39 kr 49 kr
17
Z-Man EVO Swim Jig 10 gr
EVO™ Swim Jig kombinerar den premiumkänsla och design som känns igen från Cha...
95 kr 115 kr
30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
Sporting

Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB


Karosserigatan 4, 703 84 Örebro

Butikens öppettider

Måndag - Fredag: 10.00-18.00
Lördag: 10.00-14.00
Söndag: Gone fishing