10
Bite Of Bleak Umida Bug 9cm  - Pumpkin Purple i gruppen Fiskedrag / Kräftor & Creaturebaits hos Örebro Fiske & Outdoor AB (BOB-00-0300)
Bite Of Bleak Umida Bug 9cm  - Pumpkin Purple

Bite Of Bleak Umida Bug 9cm - Pumpkin Purple

99 kr / 89 kr

Umida Bug 9 cm är utrustad med en saltad buk och designad för att fungera optimalt med Free Rig och Texas & Carolina Rig. Den kan även användas med Cheburashka Skalle eller vanlig jiggskalle. Betets armar vinkar sig förföriskt när det rör sig, medan de tunna benen vibrerar och lockar rovfisken. Dessutom är den mycket effektiv som trailer på exempelvis Chatterbaits och Spinnerbaits

Mer information
Artnr: BOB-00-0300
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Umida Bug 9 cm är utrustad med en saltad buk och designad för att fungera optimalt med Free Rig och Carolina Rig. Den kan även användas med cheburashka-head eller vanlig jiggskalle. Betets armar vinkar sig förföriskt när det rör sig, medan de tunna benen vibrerar och lockar rovfisken. Dessutom är den mycket effektiv som trailer på exempelvis Bite of Bleaks Blade Jig.

      • Designad för Free Rig och Carolina Rig
      • Saltad buk för extra attraktion
      • Vinkande rörelse och vibrerande ben
      • Perfekt för cheburashka-head och jiggskalle
      • Idealisk som trailer på Blade Jig
      • Ett måste för abborrfisket

      Umida Bug 9 cm is equipped with a salted belly and is designed for Free Rig and Carolina Rig. It also works great on cheburashka heads or standard jigheads. The arms wave as the bait moves, while the thin legs vibrate enticingly to attract predator fish. It's highly effective as a trailer on Bite of Bleaks Blade Jig as well.

      • Designed for Free Rig and Carolina Rig setups
      • Salted belly for enhanced attraction
      • Enticing waving arms and vibrating legs
      • Perfect for cheburashka heads or jigheads
      • Excellent as a trailer on Blade Jigs
      • A must-have for perch fishing
    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    Bite of Bleak eXoRibb 10cm 8-Pack
    Tack vare sin runda svans passar detta bete utmärkt Stand Upp Jiggskalle och även till d...
    79 kr 99 kr
    20
    Bite of Bleak Tungsten Bite Head
    Bite of Bleak Tungsten Bitehead hook är en jiggskalle gjort utav det miljövänliga m...
    fr. 79 kr fr. 99 kr
    Bite of Bleak Shaky Head 2-Pack
    En jigg tillsammans med en Shaky Head jiggskalle är förmodligen det ultimata finesse bet...
    89 kr 109 kr
    Bite of Bleak Lead Head 4-Pack
    Bite of Bleaks jiggskallar är en av våra storsäljare och favoriter!
    49 kr 59 kr

    Andra köpte även

    20
    Bite Of Bleak Tungsten Free Rig
    Bite of Bleak Tungsten Free Rig (3-pack) Finessesänken som lämpar sig bäst vid tekn...
    fr. 79 kr fr. 99 kr
    20
    Z-Man David Walker's CrosseyeZ Power Finesse Jig
    Liten kompakt power finesse jig designad av bassproffset och jig-specialisten David Walker. Gjuten...
    79 kr 99 kr
    17
    Owner J Hook Offset
    Owner J Hook är en krok med extra brett gap och är perfekt för både Carolina- ...
    49 kr 59 kr
    Bite of Bleak The Nymph 8 cm
    Ett creature-bait med maximal rörelse under vattnet.Helt suveränt bra till abborrefisket...
    79 kr 89 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59