High5Lures Luckie 29 cm - MotorOil Lemon Tail i gruppen Fiskedrag / Gäddjiggar hos Örebro Fiske & Outdoor AB (Luckie 29 - Motoroillime)
High5Lures Luckie 29 cm - MotorOil Lemon Tail

High5Lures Luckie 29 cm - MotorOil Lemon Tail

199 kr
229 kr
Luckie är ett handgjort bete från våra danska vänner på High5Lures. Dessa beten är gjorda med mycket kärlek och några är handmålade och några är Old School laminerade.
Kort efter släppet av Luckie visade Dennis BomBom för oss exakt hur effektivt detta nya bete är, genom att fånga en 15,85 kilos gädda med en galet längd på 129 cm. Mer information
Artnr: Luckie 29 - Motoroillime
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
  • Kundomdömen

Se fler varor

20
High5Lures Craw 8,5 cm
High5lures Craw ett dödligt bete för svårtflörtad abborre som vill ha en rej&#...
79 kr 99 kr
20
High5Lures Larva
Larva från High5Lures i Danmark är ett hett finessbete som påminner om en trollsl&#...
79 kr 99 kr
20
High5Lures Luckie 10 cm
High5Lures Luckie 10 bygger på perfektion in i minsta detalj. Detta är den mellanste jig...
79 kr 99 kr
20
High5Lures Finesse Worm
High5Lures Finesse Worm 10cm är flytande jiggar med livlig aktion i supermjukt och slitstarkt...
79 kr 99 kr

Andra köpte även

42
Pig Shad JR 20cm
En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
fr. 49 kr fr. 85 kr
7
TrueGlide Guppie 13,5 cm
Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
279 kr 299 kr
35
SvartZonker McRubber 21cm
McRubber är förmodligen ett av världens mest efterfrågade gummibeten. Med en o...
fr. 49 kr fr. 75 kr
13
RenzStein Beastly Minnow
Beastly Minnow är viktad till Slow float och är helt blyfri. RenzStein har satsat på...
139 kr 159 kr
30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
Sporting

Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

070-360 78 59


mgctlbxN$MZP mgctlbxV$5.1.16 mgctlbxL$C