9
Molix Sator Worm 4`` - Green Pumpkin Red Flake i gruppen Fiskedrag / NED Beten , Maskar & Stickbaits hos Örebro Fiske & Outdoor AB (SAW4-25)
Molix Sator Worm 4`` - Green Pumpkin Red Flake

Molix Sator Worm 4`` - Green Pumpkin Red Flake

109 kr / 99 kr
Molix Sator Worm är en lättfiskad räfflad jigg med en kulformad stjärt som är luftfylld som gir den  ette xtremt bra häng ivattnet. Mer information
Artnr: SAW4-25
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Med en ribbad kropp som avsmalnar till en ultratunn svans, har Molix 4 ″ Sator Worm också en unik sfärisk luftficka i änden av svansen som gör att den kan flyta upp och vinka förföriskt i vattnet.
      Exakt konstruerad med ultramjukt plastmaterial och finns i en mängd olika färger.
      Molix Sator Worm är ett dödligt finessbete och det kan riggas Drop Shot, Wacky, Shaky, Texas -stil, Neko eller med ett dedikerat jigghuvud.

      Featuring a ribbed body that tapers down to an ultra-thin tail, the Molix 4″ Sator Worm also has a unique spherical air pocket at the end of the tail that allows it to float up and wave seductively in the water.
      Precisely constructed with ultra-soft plastic material and available in a variety of colors.
      The Molix Sator Worm is a deadly finesse bait and it can be rigged Drop Shot, Wacky, Shaky, Texas style, Neko or with a dedicated jig head.







    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    17
    Molix Swimming Dragonfly
    Nya Simningslända är den närmaste trollslända imitationen vi har set någo...
    99 kr 119 kr
    17
    Molix RA Shad 3' FAT
    Molix RA Shad 3' FAT Swimbait är en superfin shad i mjuk plast som är berikad med en kra...
    99 kr 119 kr
    16
    Molix Freaky Craw 10cm
    Molix Freaky Craw 10cm (5-pack) är smaksatta kräftor med många vibrerande detaljer....
    109 kr 129 kr
    9
    Molix Freaky Craw 7cm
    Molix Freaky Craw 7cm (6-pack) är smaksatta kräftor med många vibrerande detaljer. ...
    99 kr 109 kr

    Andra köpte även

    13
    Z-Man Octane Minnowz Swimbait 2.8'
    Med en räfflad kropp som ökar vattenförskjutning och vibrationer, levererar Z-Man O...
    129 kr 149 kr
    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    20
    Ghost Tail Medium
    39 kr 49 kr
    17
    Z-Man EVO Swim Jig 10 gr
    EVO™ Swim Jig kombinerar den premiumkänsla och design som känns igen från Cha...
    95 kr 115 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB


    Karosserigatan 4, 703 84 Örebro

    Butikens öppettider

    Måndag - Fredag: 10.00-18.00
    Lördag: 10.00-14.00
    Söndag: Gone fishing