11
Spinning McTail Junior 30 g / 85 mm - Lake Miltona Walleye i gruppen Fiskedrag / Jerkbaits hos Örebro Fiske & Outdoor AB (SZ115902)
Spinning McTail Junior 30 g / 85 mm - Lake Miltona Walleye

Spinning McTail Junior 30 g / 85 mm - Lake Miltona Walleye

179 kr / 159 kr

Spinning McTail Junior är den perfekta hybriden mellan ett hårdbete och en spinnare. Den har en lätt rullande vibrerande kropp. När den vevas hem skapar det snurrande spinnarbladet ett spår som lockar fisken till hugg!
Bladet är fäst i ett kullager lekande av rostfritt stål, vilket gör att bladet börjar snurra direkt när det träffar vattnet.
Betet är designat med realistiska fjäll, fenor och gälar.

Mer information
Artnr: SZ115902
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
  • Kundomdömen
  • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Ditt namn:
    Din e-postadress:
    Betyg:

    Kommentar:

    Skall din epost-adress synas vid betyget? 
    Ja
    Nej
    Spara »

Se fler varor

SvartZonker Glow Series Sea and Lake
SvartZonkers populära McRubber Tail och Big McRubber, nu i lysande färger!
179 kr 189 kr
20
SvartZonker BigTail 2-pack
BigTail, en svans som bör användas i ditt fiske.
79 kr 99 kr
17
Svartzonker McRubber Bass 8cm Mix
Svartzonker McRubber Bass 8 cm rör sig fantastiskt fint i vattnet. Den stora paddeln tillsamm...
99 kr 119 kr
SvartZonker Snap 10-pack
Svartzonker's nya beteslås kopplar av och på ditt favoritbete med en enkel "twist". Unik...
89 kr 99 kr

Andra köpte även

42
Pig Shad JR 20cm
En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
fr. 49 kr fr. 85 kr
7
TrueGlide Guppie 13,5 cm
Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
279 kr 299 kr
14
Westin D360° PT 10gr
Westin D360° PT är ett inline-bete som är designat för att fånga fler och...
59 kr 69 kr
40
Buster Jerk 15 cm Sinking
Strike Pro's Buster Jerk är ett bete på högsta kvalité, ett krav att ha i alla...
fr. 149 kr fr. 249 kr
30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
Sporting

Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

070-360 78 59


mgctlbxN$MZP mgctlbxV$5.1.16 mgctlbxL$C