15
Westin Shadteez 12 cm - Green Headlight i gruppen Fiskedrag / Abborre & Gösjigg hos Örebro Fiske & Outdoor AB (P021-470-014)
Westin Shadteez 12 cm - Green Headlight

Westin Shadteez 12 cm - Green Headlight

34 kr / 29 kr
12 cm versionen av den extreemt populära Shadteez. Mer information
Artnr: P021-470-014
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • ShadTeez är en jigg med mycket rörelse och attraktionsförmåga. Den här jiggen får med sin charm även den trögaste fisken på fall.ShadTeez har en shadformad kropp med en väl genomtänkt paddel som ger denna jigg en ganska etrig gång med mycket belly-flash som får jiggen att se ut som en skadad betesfisk. Detta lockar till sig predatorerna och kommer givetvis hjälpa dig i jakten på drömfisken.ShadTeez gör sig bäst på en jiggskalle som fiskas hem med traditionell jiggning men testa även rigga denna jigg på en texas- eller carolinarigg och varför inte på en dropshotrigg? Detta bete fungerar till de flesta jiggmetoderna.ShadTeez fungerar även klockrent till vertikalfisket där den får en attraktiv gång både vid släpp och invevning tack vare sin shadkropp.Det här är en sjukt het jigg som alla borde ha i sin beteslåda i jakten på abborre, gös och även gädda. Ett klockrent predatorbete vi verkligen kan rekommendera!

      • Realistiska ögon
      • Mjuk Gummi 
      • Hög profil 
      • Handmålade
      • Fölsam Paddle Svans
    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    10
    Westin W4 Powerlure 2nd - 8ft 240cm H 20-60 Gr
    W4 Powerlure 2nd Generation är en elegant och läcker spöserie för lätt oc...
    2469 kr 2749 kr
    20
    Westin W4 Rig Wallet Small Titanium Black
    Håll ordning på dina riggar, beten och tillbehör i Westin W4 Rig Wallet. Detta fodr...
    199 kr 249 kr
    9
    Westin W6 Rain Suit
    Westin W6 Rain Suit är 100% vattentät och helt tätad vid sömmarna.
    3499 kr 3848 kr
    11
    Westin Swim 10 cm Low Floating
    Westin Swim 100mm är mellansizen i Swim-familjen, med sin snygga gång lockar den äv...
    159 kr 179 kr

    Andra köpte även

    Westim ShadTeez 9 cm
    ShadTeez är ett stekhet bete till fisket efter abborre och gös!
    19 kr 25 kr
    Stanley the Stickleback 7,5 cm
    Det här är ett riktigt naturtroget bete som du kan fiska såväl längst kus...
    15 kr 19 kr
    Westin ShadTeez Slim 10 cm
    Shad Teez Slim är en smalare version av den extremt populära Shad Teez.
    19 kr 25 kr
    Wezstin ShadTeez 7 cm
    ShadTeez 7 cm är en mindre version av det stekheta betet till fisket efter abborre och gö...
    15 kr 20 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59