10
Westin Swim 12cm Sinking - Natural Perch i gruppen Fyndlådan hos Örebro Fiske & Outdoor AB (P036-148-016)
Westin Swim 12cm Sinking - Natural Perch

Westin Swim 12cm Sinking - Natural Perch

199 kr / 179 kr

Westin Swim har blivit ett favoritdrag bland många skandinaviska gäddfiskare och fiskeguider. Swim är enkelt att fiska med - du kan både veva eller jerka hem betet som då får den unika slingrande gången genom vattnet.

Mer information
Artnr: P036-148-016
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Ett av favoritbetena hos oss på Sorting, många fiskeguider och kunder är Westin Swim i 12 centimeters modellen. Westin Swim har en lugn sida till sida gång och fungerar förträffligt vid haspelfiske/spinnfiske. Med 58gr kastar den otroligt bra och med detta bete kan man inte misslyckas. Westin Swim 12 cm finns både i sjunkande och svävande samt i ett gäng heta färger. Rekommenderas varmt.

      Westin Swim är tillverkad i ABS plast med genomgående wire. Westin Swim är dessutom blyfri och utrustad med vassa ''Japanese Style Carbon Steel'' trekrokar.

      - Ett tips! Modifirera din Westin Swim genom att ta bort den bakre kroken och ersätt med en tail - Då blir din Swim ett riktigt bra tailbete som även på detta vis skördat stora gäddor.

      • Material: ABS plastic
      • Lead Free Construction
      • Hook size: #1
      • Japanese style carbon steel hooks
      • Running depth: 0,5-2m (suspending) / 1-3m (sinking)
      • Full wire-through-body construction
      .
      Westin Swim has become a favorite lure of many Scandinavian Pro guides.
      They know that even the most inexperienced customers can cast and fish this lure with ease. It will cut through the hardest wind and as soon as the reel starts turning the unique S-shaped swimming pattern of Westin Swim will give you the very best odds for catching a big one. Westin Swim Sinking is the perfect choice for fishing between 1 and 3 meters. Westin Swim Suspending has a running depth of 0,5 to 2 meters. Perfect when the big fish are in shallow water.
      • Material: ABS plastic
      • Lead Free Construction
      • Hook size: #1
      • Japanese style carbon steel hooks
      • Running depth: 0,5-2m (suspending) / 1-3m (sinking)
      • Full wire-through-body construction




    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    17
    Westin W3 Finesse T&C 2nd 7'1''/213cm ML 5-15g 2sec
    Westin W3 Finesse T&C 2nd är lätta och känsliga haspelspön för predat...
    1459 kr 1749 kr
    14
    Westin Twinteez V-Tail 24cm
    Westin Twinteez V-Tail - Den här jiggen är idealisk för vertikalfiske. Den har den ...
    59 kr 69 kr
    25
    Westin Platypus 16 cm Sinking Sporting Custom
    Det tog betesdesignern Allan Christiansen 32 prototyper innan han blev nöjd och resultatet &#...
    299 kr 399 kr
    10
    Westin W4 Powercast-T 2nd 8.6ft 255cm XXH 40-130 Gr
    Aktionen och egenskaperna hos W4 Powercast-T 2nd Generation är noga anpassade för att ti...
    2599 kr 2899 kr

    Andra köpte även

    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    14
    Geecrack Bellows Stick 2.8 inch
    Super snygga, doftsatta och välutvecklade jiggar från japanska Geecrack. Innehåller...
    119 kr 139 kr
    14
    Geecrack Bellows Stick 3,8 inch
    Super snygga, doftsatta och välutvecklade jiggar från japanska Geecrack. Innehåller...
    119 kr 139 kr
    14
    Geecrack Gyrostar 3,5 tum
    Super snygga, doftsatta och välutvecklade jiggar från japanska Geecrack nu i 3,5" storle...
    119 kr 139 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB


    Karosserigatan 4, 703 84 Örebro

    Butikens öppettider

    Måndag - Fredag: 10.00-18.00
    Lördag: 10.00-14.00
    Söndag: Gone fishing