22
Z-Man Tiny Ticklerz 4,4cm (8-pack) - Smelt i gruppen Fiskedrag / Abborre & Gösjigg hos Örebro Fiske & Outdoor AB (MTIC-28PK8)
Z-Man Tiny Ticklerz 4,4cm (8-pack) - Smelt

Z-Man Tiny Ticklerz 4,4cm (8-pack) - Smelt

89 kr / 69 kr

Z-Man Tiny TicklerZ Micro Finesse är en mindre version av den populära, fiskfångande TRD TicklerZ. Tiny TicklerZ erbjuder mjukhet, flytkraft och hållbarhet i överflöd. Tiny TicklerZ är en av de mest mångsidiga profilerna för bland annat abborre och öring, och den är lätt att rigga på en Micro Finesse ShroomZ jig head, med flytande tentakler som darrar och vaknar till liv under vattnet. 10X Tough ElaZtech-konstruktionen innebär maximal hållbarhet och tål att slitas sönder av irriterade fiskar som tar tag i stjärten.

Mer information
Artnr: MTIC-28PK8
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Z-Man Tiny TicklerZ Micro Finesse är en mindre version av den populära, fiskfångande TRD TicklerZ. Tiny TicklerZ erbjuder mjukhet, flytkraft och hållbarhet i överflöd. Tiny TicklerZ är en av de mest mångsidiga profilerna för bland annat abborre och öring, och den är lätt att rigga på en Micro Finesse ShroomZ jig head, med flytande tentakler som darrar och vaknar till liv under vattnet. 10X Tough ElaZtech-konstruktionen innebär maximal hållbarhet och tål att slitas sönder av irriterade fiskar som tar tag i stjärten.
      8 beten per förpackning. 

      Förvara inte ElaZtech produkter med andra gummi/plastbeten då du riskerar att gummit smälter genom kemisk reaktion. Vi rekommenderar att du förvarar dina Z-man jiggar i orginalförpackningen.

      The Z-Man Tiny TicklerZ Micro Finesse is a downsized rendition of the popular, fish-catching TRD TicklerZ. The Tiny TicklerZ offers softness, buoyancy and durability in abundance. Among the most versatile of all panfish and trout profiles, the Tiny TicklerZ is easy to rig on a Micro Finesse ShroomZ jighead, buoyant tentacles quivering and coming alive underwater.  10X Tough ElaZtech construction means maximum durability, resisting tearing from annoying tail-nipping fish.

      8 baits per pack. 

      Do not store ElaZtech products with other rubber/plastic baits as you risk melting the rubber by chemical reaction. We recommend that you store your Z-man jigs in their original packaging.



    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    16
    Z-Man Finesse EyeZ Minnow Style Jigheads
    Finesse EyeZ jighead är en jiggskalle med låg tyngdpunkt och har försätts med ...
    109 kr 129 kr
    20
    Z-Man Bang StickZ
    Rejält stick bait med små tentakler i ena änden. Tillverkat i Z-mans elastiska och ...
    79 kr 99 kr
    20
    Z-Man Mulletron 10 cm
    Z-Man Mulletron™ Swimbait är en mångsidig och hållbar lösning för k...
    79 kr 99 kr
    18
    Z-Man Goat
    Z-Man GOAT är storebror till den populära Baby GOAT. Med sina 9,5cm erbjuder GOAT en st&...
    89 kr 109 kr

    Andra köpte även

    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    42
    Pig Shad JR 20cm
    En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
    fr. 49 kr fr. 85 kr
    14
    EZ Lab Mizunami 9,5cm (6-pack)
    EZ Lab Mizunami 9,5 cm är ett innovativt bete med en solid främre del och en djupt ribba...
    119 kr 139 kr
    10
    Westin Swim 12 cm Suspending
    Westin Swim 120mm har blivit ett favoritbete hos många skandinaviska fiskeguider.
    179 kr 199 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59