SvartZonker Glow Series Sea and Lake Glow Crappie i gruppen Fiskedrag / Gäddjiggar hos Örebro Fiske & Outdoor AB (110903)
SvartZonker Glow Series Sea and Lake Glow Crappie

SvartZonker Glow Series Sea and Lake Glow Crappie

179 kr
189 kr
SvartZonkers populära McRubber Tail och Big McRubber, nu i lysande färger! Mer information
Artnr: 110903
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Glow-serien "Deep Sea & Lake" är designad för djuphavsfiske och pelagiskt fiske på större vatten.

      Betena är tillverkade av handmålad hållbar, mjuk ftalatfri plastisol med en "glow in the dark" baserad kropp.

      Rigga dem med våra Deep-Sea Jig-huvuden / Screw in heads med stingers för en framgångsrik Gädd och Musky-jakt.

      Big McRubber 25 cm/116g
      McRubber Tail 34 cm/98g

      Om du behöver två olika beten, båda lika bra i sina respektive områden, så är det här paketet för dig.
    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    27
    SvartZonker Black Series The Horizon
    Svartzonker gjorde klingorna lättare och rappare med en vacker glossy finish.
    fr. 799 kr fr. 1099 kr
    9
    SvartZonker McRubber XL
    McRubber XL är den yngsta och absolut största meddlemmen i McRubber familjen. Med sina 3...
    199 kr 219 kr
    20
    SvartZonker BigTail 2-pack
    BigTail, en svans som bör användas i ditt fiske.
    79 kr 99 kr
    Spinner Rig Large 2-pack Silver - Fire Tiger
    Spinner Rig Large är det perfekta tillbehöret för ett lyckat predatorfiske.
    79 kr 89 kr
    Köp!
    Info

    Andra köpte även

    14
    Westin D360° PT 10gr
    Westin D360° PT är ett inline-bete som är designat för att fånga fler och...
    59 kr 69 kr
    20
    SvartZonker Big McRubber 25cm
    Ett stort gummibete gjord av SvartZonker's egna Claes "Svartzonker" Claesson, skapad för opti...
    fr. 79 kr fr. 99 kr
    42
    Pig Shad JR 20cm
    En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
    fr. 49 kr fr. 85 kr
    40
    Buster Jerk 15 cm Sinking
    Strike Pro's Buster Jerk är ett bete på högsta kvalité, ett krav att ha i alla...
    fr. 149 kr fr. 249 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59