Westin Stanley the Stickleback 7,5 cm Fireflake i gruppen Fiskedrag / Abborre & Gösjigg hos Örebro Fiske & Outdoor AB (P117-097-006)
Westin Stanley the Stickleback 7,5 cm Fireflake

Westin Stanley the Stickleback 7,5 cm Fireflake

15 kr
19 kr
Det här är ett riktigt naturtroget bete som du kan fiska såväl längst kusten som i insjö! Mer information
Artnr: P117-097-006
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Spiggen är en fetrik och proteinproppad liten fisk som många predatorer föredrar i sin föda, däribland abborren. Nu kan du fiska en tack vare Westin! De har 3D-printat en spigg för att kunna ta fram denna lilla shadjigg som hjälper dg att lura även den trögaste abborren. Det här är ett riktigt naturtroget bete som du kan fiska såväl längst kusten som i insjö! En jigg som vi varmt kan rekommendera till fisket med jiggskalle men även på en dropshot-rig.

      Egenskaper:
      Optimized super soft flexibility
      Active Eyes
      Life-Like-Lure
      Easy action paddle tail
      Hand painted detailed colors

    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    14
    Westin Twinteez V-Tail 24cm
    Westin Twinteez V-Tail - Den här jiggen är idealisk för vertikalfiske. Den har den ...
    59 kr 69 kr
    50
    Westin PikeStick
    PikeStick är sedan länge ett spö som vi har tagit fram som vårt eget! Totalt h...
    1499 kr 2999 kr
    10
    Westin W8 Dropshot 2nd 8'/240cm ML 4-21g
    Ett superlätt och känsligt dropshotspö för abborrfiske på hög niv...
    5849 kr 6500 kr
    Westin Power Cutter Large 21cm Black Sand
    Westin Power Cutter Large 21cm Black Sand är stora och kraftfulla avbitare. Avbitare med mjuk...
    199 kr 219 kr

    Andra köpte även

    42
    Pig Shad JR 20cm
    En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
    fr. 49 kr fr. 85 kr
    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    12
    Buster Swim Slow Sink 13cm 65g
    Buster Swim 13cm är ett nytt tillskott i den fantastiska Buster-familjen. Med sin bredare och...
    219 kr 249 kr
    OGP Bulldog 7 gr
    OGP Bulldog kastar som en gud och har en vaggande gång i vattnet, vilket gör att den syn...
    79 kr 99 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59